שיפור תשתיות בעסק: כל היתרונות למעסיק, לעובדים וללקוחות

כל עסק מורכב משורה ארוכה של תתי משימות. כל עסק יודע שלצד השקעה בשיווק, אמצעים טכנולוגים, אנשי מקצוע משלימים (כגון רו"ח) וניצול נכון של כוח אדם, גם יש לא מעט פרמטרים נוספים שמשפיעים על האווירה במקום העבודה ועל ההצלחה העסקית. פה ניגש להבין עד כמה השקעה בתשתיות הבסיסיות מובילה לרווח משמעותי, רווח שבסוף השנה מתגלם כתשואה כספית. מכאן שאם גם העסק שלכם יושב במבנה ישן, או לכל הפחות במבנה שאמצעי האינסטלציה שלו ידעו ימים יפים (וטובים) יותר, חשוב להבין במה כדאי להשקיע, וכיצד אותה השקעה עומדת למנף את העסק לעבר השלב הבא.

שיפור תשתיות בעסק: כל היתרונות למעסיק, לעובדים וללקוחות

 

לטובת שביעות הרצון של הלקוחות והעובדים

אם נתחיל מהבסיס, נציין שממש כפי שאנשים נוטים לשפוט מנה באמצעות העיניים, כך גם נכון הדבר בתחום העסקי. העובדים והלקוחות נוטים לייצר התרשמות ראשונית באופן יחסית שטחי. שנסביר? טרם הלקוחות בוחנים את טיב השירות, או טרם העובדים בוחנים את סך ההטבות שמתלוות למשכורת, הם ראשית בוחנים את הנראות ואת היעילות של הסביבה המידית. לקוח שייגש לשטוף ידיים, עשוי להתרשם אם את פניו יקבל כיור גדול שפועל בצורה חלקה ונוחה. במקביל, העובד יידע להעריך מטבחון שמציע זרם מים חמים ונעים, קפה שמכיל מים טעימים (ולא מים בעלי טעם לוואי שמקורם בצנרת ישנה), שירותים שפועלים כראוי וכדומה. מכאן שאם ישנה בעיה בתשתיות, חשוב לטפל בה בהקדם. אומנם זוהי עבודה מורכבת שיש לבצע באמצעות איש מקצוע, אך התועלת בהחלט שווה את העלות, במיוחד אם מתכוונים לשהות באותו מבנה לאורך זמן.

בעיות לעולם לא נשארות מתחת לפני השטח

רבים מבעלי העסקים מבינים שיש לסייד מחדש את המבנה, להשקיע בניקוי החלונות ולדאוג למעלית תקינה, אך בכול הנוגע לבעיות שטמונות בתשתיות, הם פחות ממהרים להסדיר את הדברים. ידוע לכל שעבודות אינסטלציה מצריכות עבודה מורכבת ואף עבודה שעשויה להשבית לכמה שעות את מקום העבודה. עם זאת, גם אם מדובר בבעיה שמתקיימת מתחת לפני השטח, עדיין חשוב ביותר לטפל בה במידי, טרם העובדים והלקוחות יקבלו רושם מטעה. רושם שעשוי להאדיר כשלים נוספים.

טיפול בתשתיות בהתאם לצורך ותקציב

ראוי להבין שלמרות ששיפוץ ושיפור תשתיות ועבודות אינסטלציה נחשבות כעבודה מורכבת, אין זה אומר שהעלות חייבת להיות גבוהה ושבית העסק צריך לצאת ליום חופש. כל עוד פונים לנותן שירות מקצועי, הוא גם יידע למפות את הטיפול המתאים ביותר (בהתאם לצורך ותקציב), והוא גם יידע לפעול בשעות שבהן לא מקבלים קהל, כך שזוכים לשמור על רצף עבודה. עוד ראוי לציין שניתן להשקיע באופן מאסיבי (למשל להחליף את כל הצנרת ולשפץ את הביוב), אך במקביל ניתן לבצע מספר פעולות קצרות והרבה פחות יקרות, וגם כן לענות על המטרה. כך למשל ניתן להחליף ברזים, להתקין אסלות חדשות, לשפץ את המטבח, לסדר את לחץ המים, לטפל בנזילה וכדומה.

תלוי מהי החלופה

הרעיון הוא להבין מתי נכון להשקיע בשיפור תשתיות ומתי נכון להשקיע רק בטיפול קוסמטי. ובכן מאוד תלוי האם המשרד שייך לכם או רק שוכרים אותו, ומאוד תלוי האם קיים פתרון חלופי (למשל שימוש בתמי 4 במקום שימוש במי הברז). כלומר הרבה פעמים שווה להשקיע בתשתיות במקום לחפש יעד חדש. במיוחד אם היעד ממוקם היטב, מוכר, נחשב זול ואין שום רצון להתחיל לחפש יעד חדש ולהתחיל להתעסק עם הובלות. כל עוד פונים לאינסטלטור מקצועי ואמין, ניתן להציף מולו את סך הכשלים בתחום, להבהיר מהם השיקולים הכלכליים, וביחד עמו למצוא את הפתרונות המתאימים ביותר. פתרונות שיעניקו ללקוחות תחושה מושקעת ואיכותית ולעובדים תנאים טובים ומשופרים. לצורך הדוגמה תנאים גבוהים שעשויים לחפות על משכורות בינוניות.

נגישות