6 טיפים לנוודים דיגיטליים

דרכון פורטוגלי

נוודות דיגיטלית מחייבת ממך כאיש מקצוע חשיבה מחוץ לקופסא והתארגנות מראש, כך שתוכלו להמשיך בעבודה שוטפת מכל מקום בעולם. כיצד תעשו זאת? ובכן, להלן 6 טיפים מצוינים של נוודים דיגיטליים מנוסים.

נוודות דיגיטלית: כך תוכל לעבוד מכל מקום בעולם

אם בעבר המושג "נוודות דיגיטלית" היה מושג לא מוכר, כיום יותר ויותר עובדים מבינים כי מדובר בשיטת עבודה המשלבת את הפן המקצועי ביחד עם חוויה בלתי נשכחת – עבודה מול נופים משתנים, במדינות עוצרות נשימה. אולם, חשוב להבין כי מדובר באתגר לא קטן מבחינה לוגיסטית, ולכן אם אתם מתחילים את הצעדים הראשונים שלכם – זה הזמן להכיר את הטיפים אשר יסייעו לכם לעבוד מכל מקום, באופן נוח ונגיש, ממש כאילו אתם עובדים במשרד:

הוצאת דרכון זר

רוב המדינות בעולם אינן מאפשרות להישאר מעבר לתקופת זמן מסוימת. אם אתם מתכננים להשתקע במדינה מסוימת וספציפית באירופה, הוצאת דרכון זר מהווה את הדרך הטובה ביותר לעבודה. באמצעות דרכון פורטוגלי תהנו משלל הטבות: מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, אפשרות ללמוד באחד ממוסדות הלימודים הגבוהים כמו גם להקים את העסק שלכם באופן חוקי.

דרכון פורטוגלי

מחקר אודות יעדים

לא כל יעד בעולם מתאים בעבור עבודה של נווד דיגיטלי. בדקו מראש לגבי היעד שלכם האם מדובר במקום שבו יש חיבור ותשתית לאינטרנט, מהם תנאי המחייה מבחינת עלות חודשית וכן מהם המקומות בהם תוכלו לעבוד באופן חופשי. מחקר זה יכול להתבצע הן באמצעות חקר ברשת והן באמצעות קבוצות פייסבוק ייעודיות בעבור נוודים דיגיטליים – מקור ידע מצוין.

התייעצות עם נוודים דיגיטליים

בכדי שתוכלו לעבוד באופן שוטף בחו"ל, מומלץ ליצור קשר עם נוודים דיגיטליים אשר יכולים להסביר לכם מניסיונם אודות יעדים שונים כמו גם ההתנהלות השוטפת בחיי היום יום. דרך הניסיון שלהם ניתן לקבל פרספקטיבה טובה יותר, כמו גם ללמוד מאחרים כדי להשתפר ולהצליח באיזון בין עבודה לבין החוויה של שהות בחו"ל.

גמישות

נוודות דיגיטלית היא אתגר לא פשוט, בייחוד לאור העובדה כי אתם לא פעם בתנועה. בשל כך, חשוב לפתח את היכולת להיות גמישים הן מבחינת שעות העבודה שלכם והן מבחינת  היכולת האישית ללמוד אודות מקומות חדשים ומרגשים. ככל שתהיו גמישים יותר, כך תוכלו להפיק את המיטב.

לוחות זמנים

כדי שתוכלו לעבוד בצורה מסודרת, מומלץ בתחילת שבוע לרשום לעצמכם את כל המשימות ולדרג אותן ע"פ רמת הדחיפות. ככל שתקבעו את לוחות הזמנים בצורה מסודרת, כך תוכלו להיות פרודוקטיביים יותר ואף תוכלו להרחיב את העשייה שלכם גם לתחומים נוספים.

צמצום עלויות מחייה

מגורים בחו"ל עלולים להיות לא פעם יקרים בדיוק כמו בישראל, ואפילו יותר. שימו לב כי אתם נצמדים למסגרת התקציב, באמצעות טבלאות מסודרות.

נגישות