מקציפים במקציף חלב כמו מקצוענים: כל מה שצריך לדעת על הקצפת קפה

שותים קפה במשרד? בוודאי! הרי בלי המשקה המעורר הזה לא יכולתם לתפקד בעבודה, או לפחות להיות נחמדים לעמיתים שלכם למקצוע. קפה הוא מוצר חובה בכל משרד או בית עסק ואם אתם פשוט לא יכולים בלעדיו – כדאי שתכינו לעצמכם קפה מוקצף בחלב איכותי שיספק אפקט טעם וניחוח ארומטי נפלא הרבה יותר טוב מקפה בוץ או נס קפה של חדר מורים.

עולם הקפה הוא עולם ומלואו ויש סביבו לא מעט ידע, חוכמה, גינוני טקס, גיוון בטעמים ושיטות להכנה מושלמת. אם אתם רוצים להגיש לעצמכם או ללקוחות שלכם קפה מושלם, כדאי שתקציפו חלב כמו מקצוענים. לשם כך דרושים גם מקציפי חלב טובים כמו כאלה עם סליל חימום והקצפה מתפרק לניקוי מהיר ויעיל והגשת קפה מושלם. אם אתם רוצים לבחון מוצרים להקצפת קפה: אתר mylist מציג דירוגים של מוצרים מובילים, וחשוב שתכירו אותו אם אתם מתעניינים במוצרים הללו.

מקציף חלב פועל באמצעות סליל אוטומטי עם מיכל שמרתיח את החלב ומבצע הקצפה מדויקת של כמות חלב מדודה, לקבלת קצף אחיד יציב וחלק להוספה על תמצית קפה.

אז כיצד מקציפים קפה כמו שצריך?

בתחילה חשוב לדעת כי מדובר בנושא מגוון ומורכב שנחלק למגוון רחב של טקסטורות החל מקצף המורכב ממים עד כזה שעשוי כולו מחלב רתוח. גם חלב להקצפה יש מסוגים שונים החל מחלב סויה עד שקדים או חלב עיזים וכמובן חלב פרה ושאר משקאות עשירים עשויי חלב שנועדו להקפצה.

חשוב לדעת שככל שהחלב יהיה איכותי ובעל שומן וחלבונים גבוהים כך הקצץ יהיה יותר עשיר וגבוה.

כיום יש את מי שבוחר מכונת קפה למשרד שאפשר להקציף בה חלב, לכן כדאי לדעת איך מקציפים קפה כמו שצריך. הנה מספר טיפים להקצפה טובה:

שמרו על טמפרטורה גבוהה בזמן ההקצפה

הקפה שאנו מגישים או שותים צריך להיות חם ולכן גם הקצף עליו להיות חמים. כאשר מכינים קפה הפוך למשל, חשוב להרתיח את החלב עד לטמפרטורה של 60 מעלות או 70 מעלות. את החלב מקציפים במכונה בתנועות סיבוביות שמשתמשים בכלי הקצפה עשוי נירוסטה לשמירה על החום ועמידות.

מקציפים במקציף חלב כמו מקצוענים: כל מה שצריך לדעת על הקצפת קפה

בחירת החלב

בחרו חלב שיש בו בין 3 אחוזי שומן עד 5 אחוזי שומן. כך תוכלו לקבל קצף מצוין!. אם תרצו לעטר את הקפה הקצפת בחרו שמנת והקציפו אותה.

הקפידו על יותר קצף יותר טוב

נסו בעת ההרתחת החלב ליצור כמה שיותר קצף וכמה שפחות חלב. צרו קצף גבוה אבל לא גבוה מידי והרכיבו כוס קפה עשויה 1/3 קפה,1/3 חלב,1/3 קצף. כך תוכלו לקבל קפוצ'ינו מושלם עם קצף בגובה של סנטימטר אחד.

הקצפה ללא בועות

בזמן שאתם מרתיחים את החלב ויוצרים קצף בתנועות סיבוביות באמצעות הזרזיף של המכונה ממנה יוצאים אדים רותחים: הקפידו שלא ייווצרו יותר מידי בועות. לאחר ההקצפה יש לשטח את הבועות על ידי דפיקה של תחתית הכלי בו הקצפתם את החלב על השיש כשמגבת חוצצת  בין הכלי לשיש. הדפיקות יצרו קצף אחיד ללא בועות.

כעת יש לשפוך את המסה שנוצרה למרכז הכוס בה כבר יש תמצית קפה תוך יצירת שכבה אחידה רכב ומבריקה של קצף לבן וחלב. הגישו את הקפה לצד עוגייה מתוקה, והרי לכם הגשה מושלמת ומרשימה של קפה במקום העבודה. כמובן שמלבד מקום העבודה, תוכלו להגיש את הקפה גם בערב גיבוש עובדים, לצד שלל קינוחים. אין ספק שהעובדים יעריכו את ההשקעה שלכם!

נגישות