עיצוב משרד ביתי קטן: האלמנטים והאביזרים שיאירו את חדר העבודה שלכם

אם עד לפני מגפת הקורונה משרד ביתי היה שמור בעיקר לעצמאיים, כיום רבים מהעובדים בישראל עברו למודל היברידי שבמסגרתו בחלק מהזמן עובדים מהבית. לחדר העבודה יש חשיבות עצומה לא רק מבחינת התחושה הכללית אלא גם העלאת המוטיבציה ושיפור רמת הפרודוקטיביות. בשביל ליצור משרד מעוצב, לא צריך להוציא אלפי שקלים. דווקא באמצעות אלמנטים ואביזרים ניתן להאיר את חדר העבודה ולהפוך אותו למקום יפהפייה שיעורר בכם השראה. כיצד תעשו זאת? להלן מספר טיפים בהם ניתן להיעזר לטובת עיצוב מנצח:

כורסאות מעוצבות

ריהוט משרד קטן חייב להתבצע באמצעות ריהוט בהתאמה אישית. מאחר ומדובר בחלל קטן, כורסאות יחיד יכולות לתרום לעיצוב וזאת בזכות ריפוד יוקרתי שאותו אפשר להזמין במגוון צבעים וסגנונות. כאשר בוחרים כורסא צריך לקחת בחשבון את סקלת הצבעים של החדר מתוך מטרה ליצור מראה הרמוני. יחד עם זאת, אם אתם מעצבים למשל את חדר העבודה בסגנון של שחור לבן, נגיעת צבע בדמות כורסת יחיד בצבע צהוב יכול ליצור מראה יפהפייה של חדר מעוצב, עם קריצה נכונה של צבע.

טפט

במקום לצבוע את הקיר, אפשר בהחלט להשתמש בטפט לטובת עיצוב חדר עבודה קטן. כיום המגוון עצום ואפשר אפילו להדביק את הטפט באופן עצמאי, ללא התעסקות מיותרת בדבק. מדובר בטפט איכותי מאוד שמחזיק מעמד למשך זמן רב ומהווה דרך מצוינת ליצור מראה אלגנטי אך גם מקורי בחדרים קטנים. בשביל לבחור טפט מתאים אפשר בהחלט לקבל השראה דרך עמודי אינסטגרם של מעצבי פנים מומלצים כמו גם מובילות דעת קהל שמציגות לא מעט טכניקות מצוינות לרכישה כמו גם הדבקה של טפט באופן קל, פשוט ומהיר.

לוח השראה

מאחר ומדובר בחדר עבודה, יצירה של קיר השראה עם משפטים, מקומות בהם אתם רוצים לבקר או תמונות משפחתיות מהוות דרך מצוינת לעצב את החדר כמו גם להכניס טאצ' אישי. כל מה שצריך לעשות הוא לרכוש בחנויות לעיצוב הבית לוח מתכת עליו ניתן להדפיס את התמונות והמשפטים שמעוררים בכם השראה, ולאחר שסיימתם ניתן לתלות את הלוח על הקיר באופן קל ופשוט.

צמחייה

צמחייה מלאכותית או אמיתית מהווה דרך מצוינת ליצור חלל עבודה מואר ומעוצב, וזאת בשל הרעננות כמו גם המראה הנקי אותו ניתן לקבל בזכות עציצים ופרחים. בשנים האחרונות שוק הצמחייה התפתח באופן משמעותי ומאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לרכוש צמחים בהתאמה אישית, החל מהגודל ועד צמחים שיכולים להחזיק זמן רב ללא צורך בתחזוקה שוטפת הצריכה להתבצע באופן יומיומי. אפשר לשלב בין סוגים שונים של צמחים ובכך להפוך את חדר העבודה למקום מרגיע עם הרבה מאוד ירוק בעיניים.

עיצוב משרד ביתי קטן: האלמנטים והאביזרים שיאירו את חדר העבודה שלכם

גופי תאורה מעוצבים

לתאורה של החדר יש משמעות הן מבחינת הפרקטיות של רצף עבודה שוטף לצד יצירה של אלמנט עיצובי מהמעלה הראשונה. בדקו היכן נמצאות נקודות התאורה בחדר ועל פי הנקודות הללו בחרו גופי תאורה שמספקים לכם מספיק אור גם לשעות החשכה אבל גם כאלו שמשתלבים בצורה הרמונית עם החדר. במידה ואין מספיק נקודות, רצוי לבצע רכישה של מנורה עומדת שתעניק לכם גם אפשרות ליצור אלמנט חזותי מקסים בחדר.

לסיכום, המעבר לעבודה בבית הוא מעבר מאתגר הדורש מעצמאיים כמו גם שכירים לשמור על ריכוז לאורך זמן. בשביל ליצור חלל מעוצב כל מה שצריך הוא אלמנטים דקורטיביים כפי שציינו כאן בסקירה לצד אלמנטים נוספים כמו למשל תמונות מעוצבות ופריטי טקסטיל שיקפיצו את החדר ויהפכו אותו לחדר עבודה שממנו לא תרצו לצאת – גם הרבה אחרי שעות העבודה.

נגישות