יושבים הרבה זמן מול המחשב? כושר גופני זה בדיוק מה שאתם צריכים

אם בעבר, מרבית העבודות בהן עבדו אנשים היו כאלו בעלי אופי פיזי של עבודות כפיים, הרי שהיום התמונה השתנתה בתכלית. כיום, בין אם מדובר על עובדים שכירים שהם בעלי תפקידים בחברות ועסקים שונים, או על עובדים עצמאיים שמחזיקים משרד או עובדים מהבית – כמעט כולם באופן בלעדי עובדים אך ורק דרך המחשב, מה שמחייב שעות ארוכות של ישיבה מול המסך. חשוב מאד לדעת שעל היתרונות הרבים של עבודה משרדית, ישיבה ארוכה על הכסא ובפרט ישיבה מול המחשב, היא לא דבר הכי בריא שיש ולאורך שנים ארוכות זה בהחלט מסכן את הבריאות שלנו. על כן, אם גם העבודה שלכם היא עבודה מהסוג הזה, אנו בהחלט ממליצים לשלב כושר גופני על בסיס קבוע מעתה והלאה, וכעת אנו רוצים להסביר בדיוק למה זה חשוב ואיך לעשות זאת בצורה נכונה.

לנקות רעלים ולהכניס רכיבים חיוניים לגוף

הדבר הראשון שחשוב להבין, זה שכאשר אנו מבלים שעות ארוכות בישיבה מול המחשב, במיוחד מי מאיתנו שלא מקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה בשגרה, הגוף שלנו מתמלא ברעלים וחומרים שלא טובים לו שמשפיעים בהחלט על הבריאות שלנו. כושר גופני מסייע לנו לסלק את הרעלים הללו מהגוף דרך הזיעה, ואת האפקט הבריאותי מרגישים תוך זמן קצר מרגע שמתחילים להתאמן. עם זאת חשוב מאד לזכור שעל מנת לשמור על איזון, חייבים להקפיד על תזונה נכונה, וזה קריטי במיוחד אם אתם מתחילים לעשות כושר גופני. רשימה של מוצרים מומלצים באתר Vita plus תאפשר לכם להכיר מוצרים מעולים לשמירה על האיזון התזונתי במהלך כושר גופני, כמו אבקות חלבון שהן מצוינות לבניית השריר כאשר מתאמנים, ובכלל מדובר על רכיב שחשוב להחזיר לגוף שכן האימונים גורמים למאגרי החלבון להידלדל.

שמירה על הגב ועמוד השדרה

אחת התופעות הנפוצות והשליליות ביותר הקשורות בישיבה ממושכת בעבודה, היא פגיעה אורטופדית בגב, בעמוד השדרה וכן בגידים, בעצמות ובמפרקים. למען האמת, זה לא משנה אם תקפידו על ישיבה נכונה, אם תרכשו אביזרי עזר כמו כסאות אורתופדיים או מושבים אורתופדיים, ואפילו אם תקפידו לקום ולהתמתח בכל שעה – לאחר שנים ארוכות של ישיבה בעבודה, אתם בהחלט נמצאים בקבוצת סיכון ועשויים לחוות בעיות אורתופדיות לא נעימות. הדרך היחידה להימנע מבעיות כאלו בעתיד, היא הקפדה על שגרה קבועה של כושר גופני. בפרט, חשוב לבצע תרגילים שעובדים על החלקים בגוף שמושפעים הכי הרבה מישיבה ממושכת, וזה בהחלט רעיון לא רע להתייעץ עם מדריכי כושר ואפילו עם רופא המשפחה שלכם, על מנת להבין בדיוק היכן אתם צריכים לרכז את מרבית המאמצים. אגב, אם אתם סובלים כעת מבעיות גב או בעיות אורטופדיות שונות, אם תתחילו בשגרת אימונים ותשמרו על רצף ועקביות, בהחלט קיים סיכוי שתחושו הקלה.

יושבים הרבה זמן מול המחשב? כושר גופני זה בדיוק מה שאתם צריכים

 

התנתקות מהמסכים

לבסוף, חייבים לדבר על העבודה כי עבודה מול המחשב למעשה גורמת לנו לבלות שעות רבות וארוכות מול מסכים, וגם זה כמובן לא דבר שהוא מומלץ במיוחד. כאשר אנו מכניסים זמן קבוע במהלך השבוע לטובת כושר גופני ואימונים, אנחנו לא רק מרוויחים את היתרונות הבריאותיים של ספורט, אלא גם מרוויחים על הדרך ניתוק מוחלט לזמן מה מהמסכים, שהוא כאמור חיובי וחשוב בהחלט לכל מי שמבלה שעות ארוכות מול המסכים.

לסיכום הדברים – אם אתם עובדים בישיבה ארוכה מול המחשב באופן קבוע, אנו בהחלט ממליצים לכם להכניס כושר גופני אל שגרת חייכם.

נגישות