ישיבה ממושכת בעבודה: איך שומרים על הבריאות?

עבודה מול מחשב: כך היא משפיעה על הבריאות שלכם

המהפכה הדיגיטלית המתרחשת ב 20 השנה האחרונות הובילה לשינויים דרמטיים בשוק העבודה, וזאת בשל המעבר מעבודה פיזית ומאומצת למעבר לישיבה ממושכת אל מול המחשב. למעשה, כולנו יודעים כי פעילות גופנית היא חשובה לבריאות – אולם לא רבים מבינים את ההשלכות של הישיבה על הבריאות, וזאת בשל נזקים המתרחשים לטווח הזמן הרחוק. ישיבה לאורך זמן משפיעה על חוליות המותנים ועצם הזנב ובהתאם לכך גורמת לכאבי גב חזקים.

נוסף לכך, הכושר הגופני הופך לירוד גם בעבור אנשים פעילים גופנית בשל שיבוש משמעותי במערכת אספקת הדם וכן עומס קבוע ואשר גורם לכאב. זאת ועוד, עובדים מדווחים לא פעם כי הם חשים סחרחורת, כאבי ראש וכן כאבי שרירים בעקבות הישיבה הממושכת. על כן, נקיטת פעולות כבר עכשיו מהווה את הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם התופעה שמתרחשת בלא מעט מקומות עבודה. איפה מתחילים לבצע שינוי? קודם כל בהרגלי התזונה, באמצעות שימוש בתוספי תזונה ייעודים. אפשר לנסות את התוסף קולגן בודי ליין המכיל רמות גבוהות של קולגן, חומצה היאלרונית וכן ויטמין C. מדובר בתוסף שמיועד לספורטאים וספורטאים אולם גם אתם יכולים להיעזר בו, וזאת בשל פורמולת קולגן המסייעת לטובת חיזוק המפרקים. החלבון הוא משמעותי מאוד לטובת גמישות השרירים והמפרקים, ועל כן דרך רכישה של התוסף ניתן בהחלט ליצור איזון תזונתי הכרחי לטובת שמירה על הבריאות בעקבות ישיבה ממושכת בשעות העבודה.

מהם הצעדים הנוספים אותם ניתן לנקוט לטובת שמירה על הבריאות?

מאחר ואנו שוהים לא מעט זמן בעבודה, רצוי קודם כל לבחון את הכיסא עליו אתם יושבים. כיסא שאינו אורטופדי אינו מספק לכם תמיכה מספקת לגב ולאגן ,ועל כן דאגו להחליף את הכיסא הקיים בכיסא המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת שבמסגרתה ניתן דגש על שחרור הלחץ ומתן תמיכה מספקת לכל חלקי הגוף ובייחוד לאזורים הללו. שימו לב גם למיקום של השולחן והמחשב כך שיהיה לכם מספיק מקום להתפרס ולא להיצמד בצורה שאינה בריאה ואינה תומכת בישיבה הנמשכת זמן רב. בנוסף, רצוי לקבוע בכל חצי שעה הפסקה של חמש עד עשר דקות להליכה קצרה, מתוך מטרה לשחרר את השרירים התפוסים וכן להגביר את זרימת הדם. דאגו לנער היטב את הידיים ואת הרגליים ובמידה ואתם חשים עומס, נסו לעסות את אזור הצוואר והכתפיים לטובת שחרור לחצים.

ישיבה ממושכת בעבודה: איך שומרים על הבריאות?

פעילות גופנית ותזונה מאוזנת כחלק ממזעור נזקים

על מנת למזער את הנזקים של ישיבה ממושכת מול מחשב בעבודה סגלו לעצמכם הרגלים שבמסגרתם אתם מקפידים על ביצוע של פעילות גופנית סדירה, תוך שימת דגש על חימום ומתיחות. ספורט כמו יוגה ופילאטיס מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להגביר את הגמישות של השרירים והמפרקים וכן להתמודד בצורה טובה יותר עם כאבי הגב והכתפיים שנגרמים כאמור כתוצאה מישיבה ממושכת. זאת ועוד, התזונה שלכם היא מפתח ליצירת אורח חיים בריא, בייחוד לאור חוסרים תזונתיים שעלולים להשפיע מאוד על היכולת שלכם לשמור על השרירים ותנועת מפרקים תקינה. כפי שציינו בתחילת המאמר, תוספי תזונה ייעודים לספורטאים מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור שינוי ממשי ולהתמודד עם הבעיות הרפואיות שנגרמות כתוצאה מישיבה ממושכת שנחשבת לאחת הבעיות הגדולות ביותר של המאה ה 21.

לסיכום, ישיבה ממושכת בעבודה מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם של עשרות אלפי עובדים בכל רחבי הארץ ובוודאי בעולם. החדשות הטובות הן שניתן למזער את הנזקים, באמצעות מספר צעדים פשוטים. עברו היטב על המדריך שהצגנו לכם כאן ותוכלו להבחין בשינוי ממשי בהרגשה הפיזית אבל גם המנטלית שלכם.

נגישות