תורמים באהבה: עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה למשפחת אדרעי למען הפריפריות בישראל

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהמרקם החברתי במדינת ישראל, וזאת בשל עשייה מבורכת למען בני ובנות הנוער המתגוררים באזורי הפריפריה. זה לא סוד שהפערים הסוציו-אקונומים בין המרכז לפריפריה רק הולכים ומעמיקים. עמותת אחינועם הוקמה בדיוק למען המטרה הזו – יצירה של שווין הזדמנויות וקידום של בני ובנות נוער, כחלק מהבנה כי מדובר בדור העתיד של מדינת ישראל. על כן, עמותת אחינועם והעומדים בראשה פועלים בכל ימות השנה למען הגשמת האג'נדה, וכעת גם לכם יש את ההזדמנות להכיר את העמותה ואת העומדים בראשה.

עמותת אחינועם – קידום תוכניות ארוכות טווח למען בני הנוער מאזורי הפריפריה

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת.  הערכים שעליהם חונכו בני המשפחה ואשר כוללים בין היתר נתינה, אהבת הארץ וכן הסתכלות על האחר הם אלו שהובילו את האחים להקים את העמותה שחרטה על דגלה לסייע לבני ובנות נוער  מאזור הפריפריה ליצור הזדמנויות בעולם הלימודים, צבא ואקדמיה. על כן, האחים ביחד עם צוות המתנדבים מקדמים תוכניות חדשניות ופורצות דרך, כמו תוכנית ליווי ארוכת טווח. במסגרת התוכנית מספקת העמותה תמיכה מלאה לבני נוער בסיכון כמו גם כאלו שאינם מוכרים ע"י רשויות הרווחה, כל זאת מתוך מטרה לפתח תחושת מסוגלות ויכולת להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם. התוכנית מתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד להשתלבות בשוק התעסוקה, כאשר לכל אורך הדרך מסייעת העמותה והמתנדבים לצרכים של בני הנוער ואף יוצרת בעבורם מעטפת מלאה שנועדה להוביל לתמיכה וסיוע בעבור כל בן או בת נוער אשר זקוקים לכך. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם המשפחות עצמן, כחלק מהבנה כי המעטפת האישית כמו גם הפיתוח של המנהיגות וכן היכולת האישית של כל ילד היא זו שמאפשרת לצמצם את הפער, גם בעת משבר, כמו למשל משבר הקורונה.

 

 

כיצד משבר הקורונה השפיע על הפעילות של העמותה?

מאז פרוץ מגפת הקורונה החלה העמותה בראשות רפי אדרעי לקדם פעילות בדמות חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים לתלמידים המתגוררים באזור הפריפריה. הנושא של הטכנולוגיה הוא אחד הנושאים החשובים ביותר על סדר היום של העמותה, מתוך הבנה כי באמצעות טכנולוגיה ניתן לצמצמם את הפערים ולהוביל ליצירה של תמהיל המאפשר לנצל את הטכנולוגיה לטובת לימוד והעשרה, גם כאשר משתוללת מגפה שגורמת לשינויים דרמטיים בחייהם של עשרות אלפי תלמידים המתגוררים באזורי הפריפריה. בזמן המגפה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בפניות לעמותה מצד משפחות כמו גם תלמידים, ועל כן האחים ביחד עם המתנדבים החלו לקדם את הנושא של חלוקת המחשבים בהצלחה מרובה שנמשכת עד לימים אלו. השילוב של חלוקה של מחשבים לבין תוכניות ארוכות טווח היא זו שמובילה את עמותת אחינועם להוביל ליצירה של שינוי דרמטי באיכות החיים של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, ובפרט אזור הפריפריה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם המתנדבים מצליחים ליצור מערך תמיכה אפקטיבי ובעל השפעה אדירה על דור העתיד של מדינת ישראל.

לסיכום

הפעילות הענפה של העמותה למען הפריפריה בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי היא בעלת פוטנציאל אדיר לאזור הפריפריה ובעיקר בעבור בני הנוער שיכולים וצריכים להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם בשלל תחומים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא אודות התוכניות הנוספות שאותה מקדמת העמותה, ואף לקחת חלק הן באמצעות תרומה או באמצעות הצטרפות לקבוצות המתנדבים שפועלות בכל ימות השנה למען אזור הפריפריה.

נגישות