ליסינג או השכרת רכב לטווח ארוך: מה יותר משתלם?

הצורך במכונית צמודה הולך וגובר עם השנים וככל שהעולם שלנו מתפתח ומתרחב. זה נכון, יש אנשים שיעדיפו להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית או באופניים ואפילו בהליכה, אבל עדיין קיימים לא מעט מקרים בהם נזדקק למכונית – בין אם עבור נסיעה חד פעמית לבין אם נמצא עבודה חדשה שדורשת רכב.

בארץ ובעולם יש מגוון דרכים לקנות או לשכור מכונית. שיטת הליסינג (החכר) הפכה כדאית עבור חברות המחפשות רכבים צמודים עבור העובדים שלהם. גם אנשים פרטיים יכולים לבחור רכב מליסינג, רכב שיהיה בבעלותם 3 שנים ויירכש בתשלומים עם אופציה (לאחר תקופת ההחכר) לקבל את המכונית ולהעבירה מהחברה המשכירה לבעלות פרטית. ברוב המקרים החברות הליסינג מציעות רכב חדש יותר לתקופת השכרה חדשה.

השכרת מכונית לטווח ארוך

מלבד קניה של מכונית יד ראשונה או שנייה/ ליסינג או קניית רכב חדש מסוכנות: יש אופציה נוספת עבור המתלבטים והיא השכרת רכב לטווח ארוך. פעולה כזאת מאפשרת השכרה חודשית או שבועית ללא התחייבות או קנייה בתשלומים, והנחה משמעותית עבור מי שיבצע השכרה לטווח ארוך. השכרת רכב יכולה להתאים למי שאינו רוצה להתחייב או לקנות מכונית בעשרות אלפי שקלים ומהווה פתרון נוח. אבל מה עדיף? ליסינג לטווח ארוך או השכרה? כדי לענות על השאלה, חשוב לבצע רשימה של יתרונות וחסרונות לכל שיטה:

ליסינג לעסקים- או השכרת רכב לטווח ארוך מה יותר משתלם

ליסינג – יתרונות וחסרונות

לשיטת ההחכר יש כמה יתרונות כמו יכולת לקבל מכונית חדשה בתשלומים וקבלת מימון לרכישה. בכך אין צורך לגייס את כל סכום הכסף לרכישה (כמו במידה והייתה מתבצעת רכישה מאדם פרטי או במקרים מסוימים ממגרש מכוניות או מסוכנות). בנוסף לכך, מי שיבחר בליסינג יקבל אחריות ל3 שנים על המכונית עם אופציה לרכישה בסיום התקופה, או בחירת מכונית חדשה.

בין היתר רבים בוחרים בשיטה זאת משיקולי מס משום שההוצאה נחשבת מוכרת וניתן לקבל החזר מע"מ עבור עסק עצמאי.

בשיטה זאת טמונים מספר חסרונות כמו העבודה שמימון רכב ניתן בהלוואה עם ריבית, כמו גם שמתן ההלוואה מונע קבלת הנחות או הטבות נוספות והאבזור של הרכב אינו גדול אלא בסיסי.

השכרת רכב לטווח ארוך – יתרונות וחסרונות

בכול הנוגע להשכרת רכב לטווח ארוך יש כמה יתרונות כמו: בחירת דגמי רכבים משתנים והחלפתם בעת הצורך (כמו בחירת במכונית קטנה לנסיעה בעיר או בוואן גדולה להסעת כמות גדולה של אנשים). עוד יתרון מגיע לידי ביטוי שבהשכרה לטווח ארוך אין צורך להתחייב לרכישה.

החסרונות מתגלים לעיתים במחיר שעלול לא להשתלם בטווח הארוך והוצאה כספית שבסופה לא מקבלים את המכונית, אלא שהיא חוזרת לחברת ההשכרה.

בכול מקרה חשוב לבצע השוואת מחירים, לעמוד על תנאי העסקה ולבחור במה שמתאים לכם ולצרכים שלכם.

נגישות