איך לגבש את העובדים במשרד?

כשיש לא מעט עבודה ומשימות לבצע, לצד מחסור בזמן, לחץ ושגרה – זה עלול לגרום לשחיקה נפשית, ולעיתים גם לפגוע ביעילות הצוות. אחת הדרכים להילחם בתופעה, היא באמצעות גיבוש העובדים במשרד, כך הם יוכלו ליהנות בחרת העובדים האחרים, לפתח יחסי חברות מעבר לשעות העבודה ולצלוח את השגרה השוחקת. איך תגבשו את העובדים במשרד? אספנו לכם כמה רעיונות נהדרים:

גיבוש העובדים במשרד

ארוחות משותפות

אחת הדרכים לייצר חיבור בין עובדי המשרד, היא באמצעות אוכל. באזור הדרום יש לא מעט מסעדות איכותיות וטעימות, שאליהן תוכלו לקחת את העובדים, למשל ג'פניקה באר שבע בה תיהנו מאוכל אסייתי משובח, או אפילו "גומבה", בה מוגשות מידי יום מנות איטלקיות ייחודיות. מוטב לצאת לארוחות משותפות על חשבון העבודה אחת לרבעון, כשהארוחות יכולות להתקיים בשעות הצהריים או בשעות הערב – תלוי באילוצי העובדים.

יום כיף

ימי כיף יכולים להיות משמעותיים ביותר ולגבש בין עובדי החברה. עובדים מגובשים, הם עובדים שמתנהלים בצורה יעילה ואפקטיבית יותר, זאת משום שהתקשורת ביניהם משתפרת, והם מפתחים יחסי חברות, והופכים ליותר מרק חברים לעבודה. אחת לכמה חודשים, תכננו יום כיף מעשיר, הכולל מגוון רחב של פעילויות, בין אם מדובר בחדר בריחה, סיור גרפיטי, בילוי בפארק מים, סיור טעימות בשווקים מקומיים, טיול בטבע ואפילו סיור בגנים לאומיים או אתרים ארכאולוגיים. מה שחשוב הוא שתכננו יום מהנה, עשיר בפעילויות ושובר שגרה.

ציינו את ימי ההולדת של העובדים

ימי הולדת מהווים ימים משמעותיים במיוחד בעבור החוגגים, לכן חשוב להתייחס אליהם גם במקום העבודה. החליטו על קו אחד, לפי תחגגו את ימי ההולדת של העובדים: זו יכולה להיות ארוחה במסעדה, הפסקת אוכל משותפת, קישוט החלל בבלונים ושלטים, איסוף כספים והענקת מתנה מכל העובדים ועוד.

גמד וענק

פורים מתקרב? זה זמן נהדר למשחקי גמד וענק. בעיקרון, עליכם לערוך הגרלה כשכל שמות העובדים כתובים על פתקים, כל עובד בתורו שולף פתק, ומגלה מי הגמד שלו. למעשה, העובדים צריכים להעניק אחד לשני מתנות קטנות במהלך השבוע שלפני פורים (למשל שוקולד, פתק עם משפט מצחיק וכו'), ואילו בחג פורים עצמו להחליף ביניהם משלוחי מנות.

ישיבות צוות שבועיות

ישיבות צוות לא נועדו רק כדי לדון ברעיונות ולהישאר מעודכנים בכל הנעשה בארגון, אלא שהן עשויות לסייע לגיבוש בין העובדים וליצירת תקשורת שיתופית ופורה. השתדלו לארגן ישיבות צוות שבועיות (בתחילת השבוע או בסופו), והקפידו לשתף בהן את כל העובדים, כך שכולם ירגישו שייכות, וייקחו חלק פעיל בישיבה.

סדנה קבוצתית

החל מסדנאות בישול, סדנאות יצירה, סדנת צילום, הרצאות להעצמה אישית, סדנה להכנת סוכריות גומי ועד לסדנאות מקצועיות בתחום בו אתם עוסקים – כל אלה יכולים לתרום באופן חד משמעי לגיבוש צוות העובדים, כמו גם לאפשר להם לחוות חוויות חדשות ולא שגרתיות.

 

יש לא מעט דרכים לגבש בין העובדים, ולהקנות אווירה טובה במשרד. בחרו את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם, ושלבו אותה בלוח הזמנים המשרדי. בהצלחה!

נגישות