לוח גאנט: כך תייעלו את השיווק

קידום ברשתות החברתיות ובגוגל, כמו כל תכנון פרויקט, מצריך חשיבה ותכנון מראש. אחת הדרכים לתכנן את עבודת השיווק באופן יעיל, היא ליצור לוח גאנט, שגם יסייע לכם לעקוב אחר המשימות השונות ואף לעבוד באופן יסודי ומקצועי על הפרויקט שלכם.

לוח גאנט

מה זה בכלל לוח גאנט?

תרשים הגאנט הומצא בשנת 1910 על ידי הנרי גאנט והוא למעשה משמש כתכנית עבודה בניהול פרויקטים. התרשים התפתח במהלך השנים ובשנת 1942 פותח בידי w. clark, ללוח אותו אנו מכירים כיום. מטרתו של לוח הגאנט הוא לבצע רישום של פעולות הקשורות ותלויות אחת בשנייה על ציר זמן בדגש על מתן תאריך התחלה וסוף לכל פעולה.

בכדי שנוכל לראות תוצאות והתקדמות בעבודת השיווק ובפרויקטים השונים, יש לתכנן את הפעולות והמשימות מראש בעזרת לוח תכנון ממוקד שיסייע לנו לשמור על סדר בעבודה ולהקפיד על לוח הזמנים. בין אם מדובר בקידום אתרים, בקידום ברשתות החברתיות, או כל פרויקט שיווקי אחר, חשוב ליצור תרשים גאנט שיסייע לנו להגיע לתוצאות, לתכנן אסטרטגיית שיווק ולהתכונן לכל אירוע או פעילות באתר וברשת החברתית. באמצעות התרשים נוכל לבחון את הפעולות השונות שאנו מעוניינים לבצע בעבודה על הפרויקט, לראות את התמונה המלאה של הקידום אותו אנו מבצעים ובכך למעשה, להתייעל ולעבוד בצורה אפקטיבית.

לוח גאנט

איך יוצרים את לוח הגאנט?

תרשים גאנט מורכב מטבלה בה ניתן לרשום באופן מסודר את הפעולות עצמן ומשך כל פעולה. על מנת ליצור גאנט יעיל יש להקפיד על שלב איסוף נתונים יסודי. כלומר, יש לציין בגאנט את חודשי השנה, החגים, אירועים שונים כמו יום האישה, יום המשפחה ומועדים נוספים הרלוונטיים לקהל היעד שלכם, מה שיסייע לכם ליצור תוכן ממוקד ועדכני. מעבר לאירועים הללו, מומלץ לציין גם אירועים ארגוניים כמו הרצאות, כנסים, קמפיינים או ימי כיף לארגון על מנת שתוכלו להתחשב גם בהם בעת תכנון העבודה.

את התרשים תוכלו ליצור בכמה דרכים, ביניהן בקובץ אקסל מסודר המעניק לכם אפשרות ליצור גרפים וטבלאות או לחילופין במערכות ואפליקציות שונות לתכנון משימות ופרויקטים. כך תוכלו לעקוב אחר התהליכים הנערכים בעבודת השיווק, לדעת פחות או יותר כמה זמן לוקחת כל פעולה ומה הצפי לסיום משימות או הגעה לתוצאות. למשל, אם תתכננו בניית אתר מסוים, תוכלו לשלב בלוח הגאנט את שלבי הבנייה, תכנון התכנים והזנתם, כך תדעו מהו התאריך המשוער שבו האתר יעלה לאוויר.

לאחר ששיבצתם את כל האירועים האפשריים, בניתם את הטבלה או בחרתם מערכת ייחודית שתעשה זאת עבורכם, תוכלו להתחיל לתכנן, להעלות רעיונות, לפתח אותם ולבחון מה מהם ניתנים ליישום ומתי. קחו בחשבון שלעיתים תכניות יכולות להשתנות, כך גם בלוח הגאנט, תוכלו לחדש, לשנות ולעדכן את התרשים כל הזמן. אם בחרתם ליצור את תרשים הגאנט בקובץ אקסל, אל תשכחו לשתף את הקובץ עם האנשים הרלוונטיים.

לוח גאנט

לוח גאנט הוא כלי נהדר ובסיסי עבור תכנון עבודת השיווק וניהול פרויקטים שונים, בין אם מדובר בקידום אתרים או בקידום ברשתות החברתיות. לוח הזמנים שתוכנן מראש מאפשר לעבוד בצורה מקצועית, להימנע מתכנונים בדקה ה-90, לעבוד בצורה יסודית ויעילה ובכך גם לגרום לפרויקט להניב תוצאות.

השארת תגובה