אווירה נעימה במשרד: כך תעשו זאת!

עבודה משרדית, ובייחוד עבודה במשרדי פרסום, מאופיינת בשעות עבודה ארוכות, ישיבה ממושכת ועבודה מול מסכים. הדברים הללו עשויים לשחוק את העובדים, להוביל לעייפות ואף לגרום לירידה משמעותית בתפוקה. על מנת להעניק לעובדים סביבת עבודה אופטימלית, כזו שתסייע לייעל את תפוקת העבודה ולהנעים את זמנם במשרד, יש כמה דברים שניתן לעשות:

אווירה נעימה במשרד

עיצוב המשרד

סביבת עבודה מעוצבת עשויה להשפיע באופן משמעותי על האווירה במשרד. רצוי לשלב בעיצוב חלל העבודה צבעים חמים, שמעניקים לעובד תחושה ביתית ונינוחה. כמו כן, כדאי להקנות למשרד מראה מרווח בכדי להימנע ממראה עמוס או תחושת צפיפות. בכדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, חשוב שלא להקל ראש בתהליך בחירת מעצב פנים, כלומר, העדיפו לבחור מעצב בעל ניסיון (בייחוד בעיצוב משרדים וחללי עבודה), כך תוכלו להקנות למשרדכם את המראה האידיאלי. יתרה מזאת, אל תוותרו על ריהוט איכותי ופתרונות אחסון יעילים, כך תוכלו להימנע מבלגן בחלל העבודה.

ריהוט איכותי

כאמור, עבודה משרדית מאופיינת בישיבה ממושכת. על מנת להעניק לעובדיכם נוחות מרבית, אל תתפשרו על איכות הכיסאות. בחרו כיסאות אורתופדיים ונוחים, כמו גם שולחנות עבודה בגובה אידיאלי וברוחב הרצוי.

מטבחון ופינות מנוחה

שעות עבודה מרובות בהחלט יעניקו לעובדים רצון תמידי לקפה או שתייה חמה, לכן רצוי לצייד את המטבחון המשרדי בשלל סוגי קפה שונים, חלב, חלב סויה, שקיות תה וכו'. כמו כן, כדאי לרכוש מיקרוגל איכותי וטוסטר קטן, לרווחת העובדים. אגב, עוגיות במשרד תמיד יתקבלו בברכה.

מלבד זאת, יש לדאוג לפינות מנוחה מסודרות, כמו גם פינת עישון בחצר המשרד (או במרפסת). הקפידו להניח בפינות המנוחה מערכות ישיבה עבור העובדים, כך יוכלו לקחת הפסקה מסודרת, להיפרד מהמסך לכמה דקות, לאכול וליהנות מהפסקת הצהריים שלהם.

חדר כושר בחלל העבודה

אם יש לכם משרד גדול דיו, או לחילופין חדר פנוי במתחם, תוכלו להפוך אותו לחדר כושר לטובת העובדים. בהרבה מאוד מקרים, העובדים נמצאים בעבודה שעות מרובות, ולעיתים אין להם זמן פנוי לגשת לחדר הכושר, אבל מה היה קורה אם חדר הכושר היה בתוך מתחם העבודה? ובכן, זה הרבה יותר קל להקדיש חצי שעה ביום לאימון, כשחדר הכושר נגיש.

ערב חברה וגיבוש

הקניית אווירה נעימה במשרד תלויה במידה רבה בעובדים עצמם. בכדי להפוך את העובדים לקבוצה מגובשת וליצור ביניהם חברויות, כדאי לערוך אחת לכמה חודשים ערב חברה או פעילות מגבשת ומיוחדת. לא רק שהפעילויות הללו עשויות לגבש בין עובדי הארגון, אלא גם להעניק להם אוויר לנשימה עם פעילות שוברת שגרה. תוכלו לערוך מפגשים בחדר פרטי במסעדה מקומית, לשכור לופט ולערוך בו אירוע מהנה ואפילו לרכוש כרטיסים לאטרקציה מדליקה.

 

הקניית תנאי עבודה אידאליים לעובדים, תוך תכנון ערבי גיבוש ועיצוב פינות מנוחה ייעודיות, בהחלט עשויה להקל על שעות העבודה הארוכות ולייעל את תפוקת החברה. סביבת עבודה נעימה במשרד חשובה לא פחות מגיוס עובדים יעילים או כל אלמנט ניהולי אחר, משום שכך העובדים יוכלו לעבוד בנוחות וליהנות משהותם בחלל העבודה.

השארת תגובה