6 מערכות טכנולוגיות שישפרו את ניהול הארגון שלכם

ישנו כיום מגוון רחב של מערכות טכנולוגיות, אשר מסוגלות לשפר משמעותית את ניהול העסק שלכם. אלה שש דוגמאות מעניינות לכך:

מערכת ה-ERP תפנית

תפנית היא מערכת ERP בולטת, אשר מיועדת לניהול משאבים בעסקים גדולים. המערכת מותאמת למגזרים ספציפיים בשוק, דוגמת עסקים בתחום הקמעונאות, מרכזים רפואיים, מרכזים לוגיסטיים, חברות שירותים, ועוד. תפנית נותנת מענה לצרכים הייחודיים של אותם מגזרים, אשר יש להם תהליכים עסקיים מיוחדים משלהם. פיתוח מערכת תפנית מבוצע על ידי חברת מטריקס, שהיא אחת מחברות הטכנולוגיה המתקדמות ביותר בארץ. למעשה, הפיתוח הוא באחריות חטיבת מערכות עסקיות במטריקס, מהמובילות בתחום.

ניתוח מידע מתקדם

זמינות כיום מערכות שונות, אשר מסייעות לעסקים להפיק את מרב התועלת העסקית מהמידע שברשותם. מדובר על מערכות מסוג תובנה עסקית (Business Intelligence או BI) ועל פתרונות לעיבוד "ביג דאטה". בביג דאטה, הכוונה למצבורי מידע מאתגרים במיוחד לטיפול, מאחר שהם מתאפיינים בנפח (data Volume) גדול במיוחד, בקצב יצירת מידע (data Velocity) גדול מהרגיל וגם בגיוון רב בסוגי המידע בהם מדובר (data Variety). ניתוח מידע מסוג זה, אשר מתאפיין ב"שלושת ה-V" (Volume, Velocity, Variety), דורש עזרים מיוחדים, במיוחד אם צריך לעשות זאת בזמן אמת.

6 מערכות טכנולוגיות שישפרו את ניהול הארגון שלכם

מרכזיות תקשורת משוכללות

לאור ההסתמכות הרחבה של עסקים על תקשורת מסוגים שונים, חשיבות מרכזיות התקשורת עצומה. מרכזיות אלה הן מזה שנים רבות כלי עסקי בולט, אך הטכנולוגיה שמאחוריהן והיכולות שהן מציעות, השתכללו מאוד לאחרונה.

מחד, היא נותנת מענה לתקשורת ממכשירים חדשים (כסמארטפונים) ולאופני תקשורת שונים, מעבר לשיחת הטלפון הקווית הקלאסית. מאידך, הטכנולוגיה החדשה מספקת יכולות שלא היו בעבר, כמו מענה קולי אוטומטי וניתוב מתוחכם בעזרת מנגנוני IVR (Interactive Voice Response). כדאי וחשוב לנצל חידושים אלה, מאחר שהם עשויים לספק לכם יתרון תחרותי וגם להבטיח שלא תישארו מאחור ביחס למתחריכם.

כלי אינטגרציה ואוטומציה

ריבוי מערכות המחשוב שימושי מאוד לעסקים, אך גם מעלה אתגרים טכניים שונים, של חיבור ביניהם. חיבורים אלה, גם הולכים יד ביד פעמים רבות עם אוטומציה – תהליכים שאפשר וכדאי (ולעתים הכרחי) לבצע באופן אוטומטי. כפתרון לכך, יש מגוון שרותי מומחים ודרכים לטפל בכך. מחד, ישנם כלי עזר בסיסיים למשימות פשוטות מסוג זה ומאידך, בקצה השני של רמת התחכום, פתרונות מורכבים ומתקדמים במיוחד, בהתאם לצורך. דוגמה ידועה לשרות פשוט מסוג זה, שקל להשתמש בו גם ללא ידע מיוחד, הוא זאפייר.

הנהלת חשבונות בענן

שירותי הנהלת חשבונות באינטרנט, מאפשרים לפשט ולייעל פעולות רבות של הנהלת חשבונות. הדבר משמעותי במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים, אשר אין להם מחלקת הנהלת חשבונות משל עצמם. שירותים מסוג זה פועלים באופן חוקי לגמרי והם הפכו מקובלים מאוד. בעזרתם, תחסכו משאבים ותיהנו מיתרונות שונים של מחשוב ענן, גם בהיבט הנהלת החשבונות.

עזרי המשכיות עסקית

המשכיות עסקית היא נושא חשוב ביותר לעסקים. מחד, הדבר לא מתבטא בדרך כלל ביום יום של ניהול העסק. מאידך, כאשר מתרחשים מדי פעם מצבי משבר (והם תמיד מתרחשים בסופו של דבר), הנושא לא רק עולה לסדר היום, אלא נמצא במרכזו ובבת אחת. כך שעסקים יעילים, דואגים לטפל בנושאים אלה היטב ומראש. לשם כך, עומדים לרשותם מגוון כלים שימושיים, כולל בתחומי הגיבוי, ה-DRP (Disaster Recovery Planning) וה-BCM

(Business Continuity Management).

לסיכום

בחירה מושכלת במערכות כאלה ונוספות ושימוש חכם בהן, יספקו לכם דחיפה משמעותית קדימה בניהול.

נגישות